Angleži po "loteriji" preko Kolumbije v četrtfinale

Anglija je na zadnji četrtfinalni tekmi šele po streljanju enajstmetrovk izločila Kolumbijo. Po rednem delu srečanja je bil rezultat 1:1, po kazenskih strelih pa so bili boljši otočani s 4:3.

Anglija, ki je bila v vlogi mini favorita na tem obračunu je bila v prvem polčasu za malenkost boljši od Kolumbijcev, vendar kljub vsemu gledalci niso prišli na svoj račun.

V drugem polčasu pa vendarle nekaj več živahnosti in tudi prvi zadetek. Strelec iz enajstihmetrov je bil Harry Kane, ki je zadel, potem ko ga je v kazenskem prostoru na nepravilen način ustavil Carlos Sanchez. Kane se je s tem zadetkom samo še utrdil na prvem mestu lestvice najboljših strelcev, trenutno je pri številki šest.

Kolumbijci so lovili gol priključka, a jim nikakor ni steklo, močno se je poznala tudi odsotnost Jamesa Rodrigueza. A južnoameričani se niso vdali in pokazali veliko srce ter v 93. minuti prišli do izenačenja. Junak po podaji s kota pa je bil Yerry Mina, ki je kot branilec dosegel še tretji gol na tem prvenstvu.

Sledili so podaljški, kjer pa sta obe reprezentanci igrali previdno in jasno je bilo, da bo odločitev na zadnji tekmi padla po streljanju enajstmetrovk.

Tekma je bila sicer zelo nervozna z obeh strani, saj je glavni sodnik Mark Geiger pokazal kar sedem rumenih kartonov.

Sledile so streli z bele točke, kjer so bili uspešnejši Angleži s 4:3. Junak je bil vratar Jordan Pickford, ki je ubranil peti strel Carlosu Bacci. Pri Kolumbijcih je prečko zadel še Mateus Uribe. Kot edini pri Angležih pa je zgrešil Jordan Henderson.

Za Angleže so zadeli: Kane, Marcus Rashford, Kieran Trippier, Eric Dier.  Pri Kolumbiji pa so bili uspešni: Radamel Falcao, Juan Cuadrado in Luis Muriel.

Anglijo v četrtfinalu čaka obračun s Švedsko.