Martinez: Hazard je najkompletnejši igralec na svetu

Dan Mullan Getty Images Sport

Reprezentant Belgije Eden Hazard je v zadnjih dneh menda tarča madridskega Reala in tudi Barcelone, belgijski selektor Roberto Martinez pa izpostavlja, da lahko 27-letni nogometaš sredine igrišča dominira v vsakem klubu.

Za mene je stvar s Hazardom enostavna. On je najkompletnejši igralec v modernem nogometu, eden od najboljših v igri ena na ena. Prav tako gre za izjemnega človeka, pravega vodjo, ekipnega igralca. Okoli njega lahko gradite šampionsko ekipo,” je bil Roberto Martinez poln hvale na račun svojega kapetana Edena Hazarda.

Kje bo Belgijec igral v naslednji sezoni, bo bržkone znano v prihodnjih dneh. Pred začetkom klubske sezone, nas v Rusiji čaka še zaključek svetovnega prvenstva. Belgijci se bodo v tekmi za tretje mesto pomerili z Anglijo, ki so jo v zadnji tekmi skupinskega dela odpravili z 1:0, a so takrat na obeh straneh priložnost dobili predvsem rezervisti. “Pričakujem, da bo ista tekma, kot takrat. Moramo biti osredotočeni, da bi se znašli v njihovem sistemu 5-3-2. Dvomim, da bo kakšno presenečenje. Pomembno je, da zmagamo v tej tekmi. Po turnirju ostane tisti občutek, ki ga dobite na zadnji tekmi. Vsak naš navijač si zzasluži zmago za zaključek, čeprav smo že sedaj prišli do odličnega rezultata,” je zaključil španski strokovnjak.

Belgijci in Angleži se bodo v tekmi za tretje mesto pomerili v Sankt Petersburgu.