Collina je novi predsednik sodniške komisije FIFA

Claudio Villa, Getty Images Sport

Legendarni italijanski nogometni sodnik Pierluigi Collina je bil postavljen za predsednika sodniške komisije FIFA, so sporočili iz Italijanske nogometne zveze.

Pierluigi Collina, ki je že nekaj časa član Sodniške komisije FIFA, bo na novi fuknciji v FIFA zamenjal Španca Angela Mario Villara.

Collina, poznanega predvsem po svoji znameniti pleši, je bil za časa svoje aktivne sodniške kariere kar šestkrat zapored izbran za sodnika leta FIFA, značko Svetovne nogometne zveze je namreč nosil med leti 1995 in 2005.

Vrhunec svoje kariere je Collina dosegel leta 2002, ko je vodil finalno tekmo svetovnega prvenstva na Japonskem in v Južni Koreji, kjer je Nemčija z 2:0 izgubila proti Braziliji, oba gola je dosegel Luis Nazario de Lima Ronaldo. Od takrat je član različnih sodniških organizacij, tako v Italiji, kot tudi na mednarodni ravni.