Grki ustavili Špance, Zlatan asistent, Angleži s petardo

FIFA Svetovno Prvenstvo 25. Mar 202122:50 > 23:15 0 komentarjev
AP Photo/Fermin Rodriguez

Največje presenečenje drugega dne kvalifikacij za Svetovno prvenstvo 2022 v Katarju so pripravili Grki, ki so proti Španiji v gosteh ostali neporaženi (1:1).

Španija je v Granadi gostila Grčijo in v 33. minuti so z golom Alvara Morate povedli z 1:0. Asistenco je vpisal Koke. S tem izidom se je tudi končal prvi polčas, a je nato v nadaljevanju točko gostom prinesel Anastasios Bakasetas iz enajstmetrovke.

Zlatan Ibrahimović se je pri 39 letih vrnil v švedsko reprezentanco in skupaj z 18 let mlajšim Alexandrom Isakom vodil napad svoje ekipe na tekmi proti Gruziji. Ibrahimović za katerega je bila to 117. tekma v rumeno-modrem dresu je vrnitev zaznamoval z asistenco v 35. minuti po kateri je do edinega zadetka na tekmi prišel Viktor Claesson.

Saša Kalajdžić je bil dvakratni strelec za Avstrijo na Hampden Park v Glasgowu proti Škotski (2:2). Za dva metra visokega nogometaša s srbskimi koreninami sta bila to prva dva gola za izbrano vrsto.

Pri pričakovanjih so Angleži prišli do lahke zmage proti San Marinu s 5:0. Že po prvem polčasu so vodili s 3:0 (James Ward-Prowse 14., Dominic Calvert-Lewin 21., Raheem Sterling 31.). V drugem delu je Calvert-Lewin dosegel še en gol (53.). Končnih 5:0 je v 83. minuti postavil debitant Ollie Watkins.

Italijani so v Parmi premagali Severne Irce z 2:0. V vodstvo so prišli v 14. minuti prek Domenica Berardija, do konca prvega polčasa pa je prednost podvojil Ciro Immobile, ki je zadetek dosegel v 38. minuti.

Kapetanski trak je nosil Leonardo Bonucci za katerega je bila to jubilejna 100. tekma v dresu azzurrov. Branilec Juventusa je postal osmi italijanski nogometaš, ki mu je uspelo priti do te številke.

Madžarska je na Puskas Areni v Budimpešti gostila Poljsko. Že v šesti minuti so gostitelji prišli do vodstva potem, ko je gol dosegel Roland Sallai. V drugem polčasu so v 52. minuti svojo prednost podvojili potem, ko je bil natančen Adam Szalai. A gostje so se maščevali z dvema hitrima goloma Krzysztofa Piateka v 60. in 61. minuti. Madžari so v 78. minuti znova prišli do vodstva prek Willija Orbana, a je štiri minute kasneje za izenačenje in končnih 3:3 poskrbel Robert Lewandowski.