FIFA Svetovno Prvenstvo 31. Mar 202122:44 > 23:09 0 komentarjev
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Nogometna reprezentanca Severne Makedonije je v tretjem krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Katarju leta 2022 kot gost v Duisburgu premagala Nemčijo z 2:1. Nogometaši Francije pa so v Sarajevu v tretjem krogu z 1:0 premagali Bosno in Hercegovino.

Makedonci so proti Nemcem slavili povsem zasluženo. Od prve minute so krenili pogumno in proti svetovni nogometni velesili v nobenem trenutku niso delovali prestrašeno.

Prvi šok za Nemce je sledil v sodniškem dodatku v prvem polčasu. Po podaji Enisa Bardhija se je med strelce vpisal Goran Pandev.

Za 37-letnega Pandeva je bil to 37 gol, Nemci pa so prejeli sploh prvi gol v teh kvalifikacijah.

V drugem polčasu so Nemci pritisnili proti vratom Dimitrievskega in v 63. minuti prišli do izenačenja potem, ko je glavni sodnik Sergei Karasev (strogo?) pokazal na belo točko. Uspešno jo je unovčil Ilkay Gundogan.

Makedonce to ni prestrašilo in še naprej so se pogumno upirali eni najboljših reprezentanc na svetu.

V 77. minuti bi lahko ruski sodnik pokazal na belo točko v korist gostov, a je njegova piščalka po igranju z roko Emreja Cana znotraj kazenskega prostora ostala nema. Po protestu Makedoncev je Goran Pandev s strani glavnega sodnika prejel rumeni karton.

Le tri minute pozneje je imel veliko priložnost napadalec Chelseaja Timo Werner, a je zgrešil celo žogo in preobrat je padel v vodo.

V 85. minuti pa so Makedonci vnovič prišli do prednosti potem, ko je po odličen prodoru Ademi v kazenskem prostoru našel Elmas ta pa je Ter Stegna še drugič prisilil, da je pobral svojo žogo iz mreže.

Zgodovinska in zaslužena zmaga Makedoncev v Nemčiji.

V skupini J je na vrhu Armenija, ki je pri devetih točkah. Sledijo ji Severna Makedonija in Nemčija, ki sta pri šestih, Islandija in Romunija, ki sta pri treh in Lihtenštajn, ki ostaja zaenkrat brez točk.

V Sarajevu je odločilni gol na Grbavici dosegel Antoine Griezmann, ki se je med strelce vpisal v 60. minuti po podaji, ki jo je prejel s strani Adriena Rabiota. S tem je napadalec Barcelone svetovnim prvakom, ki so zdaj vodilni v skupini s sedmimi točkami prinesel zmago. Bosna in Hercegovina z eno točko iz dveh tekem ostaja na četrtem mestu.

Na drugi tekmi te skupine sta Ukrajina in Kazahstan remizirala. Ukrajinci so povedli v 20. minuti prek Romana Yaremchuka. Kazahstanci so do presenetljive točke prišli po tem, ko je Anatolija Trubina v 59. minuti premagal Serikzhan Muzhikov.

Ukrajina je s tremi neodločenimi rezultati na drugem mestu. Kazahstan je vpisal prvo točko in ostaja na zadnjem mestu lestvice.