Španci priborili zmago, Danci šteli do 8, zmaga Angležev

FIFA Svetovno Prvenstvo 28. Mar 202120:40 > 21:47 0 komentarjev
REUTERS/Irakli Gedenidze

V nedeljo so bila odigrane štiri tekme v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, ki so se začele ob 18. uri. Zmage so zabeležili Anglija, Danska, Armenija in Španija.

Po remiju proti Grčiji v prvem krogu je Španija v skupini B na gostovanju v Gruziji uspela priti do zmage, ki pa si jo je priigrala šele povsem ob koncu srečanja. Španci so slavili z 2:1.

Gruzija je do prednosti prišla v 43. minuti po zadetku Khvice Kvaratskhelija. Španci so izenačili v 56. minuti. Odlično je podal Jordi Alba, Ferran Torres je odlično sprejel žogo in premagal nasprotnega vratarja.

V drugi minuti dodatka ob koncu srečanja je Špancem zmago prinesel Dani Olmo, a tudi tu se tekma ni končala. Gruzijci so bili zaradi preobrata izjemno razočarani ter tudi nervozni in v četrti minuti dodatka je Levan Shengelia prejel rdeči karton.

Španija ima po dveh tekmah štiri točke. Za Gruzijo pa je to drugi poraz v teh kvalifikacijah. Špance 31. marca čaka tekma proti Kosovu, Gruzijci pa bodo isti dan gostovali pri Grčiji.

V skupini F je Danska z zelo prepričljivih 8:0 premagala Moldavijo.

V samo 20. minutah je bilo doseženih 5 golov. V 19. minuti se je začelo z izkoriščeno enajstmetrovko Kasperja Dolberga v nadaljevanju se je dvakrat med strelce vpisal Mikkel Damsgaard, enkrat Larsen in enkrat celo Mathias Jensen.

V nadaljevanju je Dolberg dosegel še en gol. V 81. minuti se je med strelce vpisal Robert Skov, osem minut pozneje pa še Marcus Ingvartsen.

Moldavija ima točko iz prvega kroga. Danska bo 31. marca gostovala v Avstriji, Moldavija pa bo doma pričakala Izrael.

V skupini I so Angleži na gostovanju pri Albaniji prišli do druge zmage v teh kvalifikacijah. Izbranci Garetha Southgatea so v Tirani slavili z rezultatom 2:0.

Na prvi zadetek se je čakalo do 39. minuto, ko je mrežo domačih zatresel Harry Kane. V 63. minuti je bil Kane v vlogi asistenta, zadetek pa je dosegel Mason Mount.

Anglija bo s šestimi točkami 31. marca doma pozdravila Poljsko. Albanija, ki je pri treh točkah na isti dan odhaja v San Marino.

V skupini J je Armenija z 2:0 premagal Islandijo. Armenci bodo 31. marca gostili Romune, Islandija pa bo obiskala Lihtenštajn.

Tekme evropskih kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu lahko ekskluzivno spremljate samo na programih Sportkluba.