Srbi kot feniks iz pepela, Maltežani šokirali Slovake

FIFA Svetovno Prvenstvo 27. Mar 202122:46 > 23:12 0 komentarjev
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Nogometaši Srbije so v drugem krogu skupine A kvalifikacij za svetovno prvenstvu v Katarju 2022 na Marakani remizirali proti Portugalski z rezultatom 2:2 pa čeprav so gostje po prvem polčasu že vodili z 2:0. Češka in Belgija sta remizirali (1:1), Malta pa je proti Slovakom osvojila veliko točko.

Čehi in Belgijci so po dveh tekmah s štirimi točkami na vrhu lestvice. Za njimi je Belorusija, ki ima po eni odigrani tekmi eno točko manj. Wales in Estonija sta brez točk.

Domači so povedli v 50. minuti potem, ko se je med strelce vpisal nogometaš Slavie Lukas Provod. Gostje so izenačili deset minut kasneje, ko se je med strelce vpisal Romelu Lukaku.

Belgijci so imeli dlje časa žogo v svoji posesti (59 odstotkov), a tudi strel manj v okvir vrat od nasprotnika (5-4).

Malta je v Trnavi presenetila Slovaško in osvojila točko (2:2).

Že po 20 minutah igre so gostje vodili z 2:0. Strelca za Malto sta bila Luke Gambin in Alexander Satariano. Do konca prvega polčasa so uspeli svojo mrežo ohraniti nedotaknjeno.

V drugem polčasu je slovaški selektor Štefan Tarkovič takoj uvodoma opravil dve zamenjavi. Namesto Duriša in Kucke sta v igro vstopila Robert Boženik in David Strelec. Prav slednji je zgolj tri minute po vstopu v igro znižal na 2:1.

Štiri minute kasneje je Milan Škriniar izenačil na 2:2 do konca tekme pa je bilo moč videti ofenzivo domače selekcija, a se rezultat ni več spremenil.

S tem so pri Malti osvojili svojo prvo točko v teh kvalifikacijah. Rusija ima v skupini H šest točk, Slovenija in Hrvaška po tri, Slovaška dve, Ciper in Malta pa po eno.

V Beogradu na stadionu Marakana je gostovala evropska prvakinja Portugalska in po vodstvu z 2:0 na koncu osvojila zgolj točko.

Oba gola so gostje dosegli v prvem polčasu. V 11. minuti se je po podaji Bernarda Silve med strelce vpisal Diogo Jota, ki je nato vajo ponovil še v 36. minuti.

Srbi se niso predali. Selektor Dragan Stojković je ob polčasu opravil dve zamenjavi. Namesto Lazovića in Vlahovića sta v igro vstopila Radonjić in Maksimović.

Zgolj nekaj trenutkov po začetku drugega polčasa je prav Radonjić vpisal asistenco, Mitrović pa je znižal na 2:1. S tem je postal tudi najboljši strelec srbske reprezentance vseh časov potem, ko je z 39 goli prehitel legendarnega Stjepana Bobeka tudi nekdaj nogometaša Partizana.

Po tem golu so Srbi zaigrali precej bolje in v 60. minuti po hitrem protinapadu izenačili na 2:2. Strelec zadetka je bil Filip Kostić.

V nadaljevanju so Portugalci poizkušali priti do vnovične prednosti, a jim Srbija tega ni dopustila. Domači so se organizirano branili in preprečili (skoraj) vse poizkuse gostov. Povsem ob koncu srečanja pa smo videli dvomljivo situacijo. Cristiano Ronaldo je dosegel zadetek, a ga sodniki niso priznali, ker naj žoga ne bi v celoti prečkala golove črte.

Srbi in Portugalci imajo zdaj na vrhu lestvice štiri točke. Luksemburg, ki je šokiral Irce in slavil z 1:0 je pri treh.