Salzburg lovi evropski klubski rekord

Nogomet 13. Maj 20219:18 > 9:21 0 komentarjev

Nogometaši Salzburga so sinoči prišli še do osmega zaporednega naslova državnih prvakov, potem ko jim je v obračunu z neposrednim tekmecem, Rapidom z Dunaja, uspelo zmagati z 2:0.

Oba zadetka za rdeče bike je prispeval Patson Daka, zambijski napadalec, s 26 zadetki tudi najboljši strelec tekočega prvenstva naših severnih sosedov.

Salzburg tako ostaja eden izmed evropskih klubskih prvakov svoje dežele, ki se mu serija ni prekinila. To usodo sta letos doživela tako Celtic, kot Juventus (ustavilo se jima je pri 9 zaporednih zvezdicah).

Od aktivnih serij naslovov državnega prvaka sta tako pred rdečimi biki le še Bayern in bolgarski Ludogorec, ki sta letos prišla že do devete zaporedne krone.

Evropska rekorderja po dolžini serije nepremagljivosti v domačem prvenstvu sta latvijski Skonto Riga, ki je bil prvak med leti 1991 in 2004 ter gibraltarski kolektiv Lincoln (2003-2016). Oba sta imela “monopol” kar 14 let.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!