Schalke odstavil trenerja, slovo vzel tudi športni direktor

Bundesliga 28. Feb 202114:13 0 komentarjev
Riot Flick

Krizi nemškega nogometnega kluba Schalke ni videti konca. Po novem visokem porazu v nemškem prvenstvu v soboto proti Stuttgartu z 1:5 je klub danes odpustil tako trenerja Christiana Grossa kot športnega direktorja Jochena Schneiderja ter še tri člane strokovnega štaba, so sporočili v izjavi za javnost.

Klubu iz Porurja grozi izpad iz lige, saj na zadnjem mestu enajst krogov pred koncem za 15. Hertho iz Berlina in 16. Arminio iz Bielefelda (tekma manj) zaostajajo 11 točk.

Več različnih “gasilcev” v modro-belem klubu ni uspelo “pogasiti požara”, zaradi česar sta se morala po pisanju nemške tiskovne agencije dpa spet posloviti trener in športni direktor. Posle slednjega bo do nadaljnjega prevzel Peter Knäbel.

Že pred zadnjo tekmo so nemški mediji razpravljali o uporu med igralci in trenerjem, nogometaši pa so od športnega direktorja zahtevali, da zamenja Švicarja na klopi modrih.

Šestinšestdesetletni Gross je Schalke prevzel nekaj dni po božiču, pred tem so v tej sezoni na klopi Schalkeja sedeli še David Wagner, Manuel Baum in Huub Stevens.

Gross je na 11 tekmah zabeležil eno zmago, dva remija in osem porazov. Schalke je v celotni sezoni vknjižil 16 porazov, šest remijev in omenjeno eno zmago na 23 tekmah.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!