Zapata v 97. minuti poskrbel za točko Milana!

Serie A 15. Apr 201714:07 > 14:37

32. krog italijanske Serie A je postregel z derbijem della Madonnina. Na stadionu Giuseppa Meazze je Milan globoko v sodnikovem dodatku prišel do izenačenja, junak rossonerov je bil Cristian Zapata.

Tekmo je bolje začel Milan, ki je bil podjetnejši in v uvodnih minutah kar nekajkrat zagrozil Samirju Handanoviću, ki je znova dobro opravljal svoje delo med vratnicama Interja. Prvič se je slovenski vratar izkazal že po dobri minuti igre, ko bi gostje lahko povedli, a je Gerard Deulofeu preslabo sprejel prepozno podajo Matiasa Fernandeza in nato iz težkega položaja ni uspel premagati Handanovića.

Slovenski vratar se je nato izkazal s fantastično obrambo, ko je po 13 minutah igre zaustavil strel Susa iz razdalje. Po kotu so rossoneri znova zapretili. Deulofeu je po desni strani švignil mimo Gagliardinija in s težkega položaja stresel okvir vrat. Katalonec je dobro prodiral tudi v 34. minuti, ko je bil znova prehiter za obrambo Interja, spet pa je uspešno posredoval Handanović.

Le minuto kasneje je sledila kazen za zapravljene priložnosti. Inter je dolgo časa čakal na prvo priložnost za protinapad in jo takoj izkoristil. Gagliardini je z dolgo podajo zaposlil Antonia Candrevo, ki je bil odločnejši od Mattie De Sciglia in je žogo poslal mimo nemočnega Gianluigija Donnarumme

Mreža mladega vratarja se je pred koncem polčasa še enkrat zatresla. Ivan Perišić in Mauro Icardi sta na sredini izvedla krasno dvojno podajo in odprla obrambo Milana. Hrvat je nato stekel po levi strani napada, podal pred vrata, kjer je žogo v gol pospravil Icardi. To je bil prvi zadetek proti Milanu v njegovi karieri.

Drugi polčas je prinesel nekoliko mirnejši obračun. Gostitelji so se osredotočili na branjenje prednosti iz prvega dela, kljub vsemu pa so prvi zapretili. V 56. minuti je do strela prišel Perišić, a je žoga zletela po sredini vrat in Donnarumma je žogo brez težav ujel.

Milan je nato postajal vse podjetnejši, napadi za znižanje zaostanka so se vrstili, prvi pa je zapretil Deulofeu, ki je sprožil z roba kazenskega prostora, žogo, ki bi najverjetneje šla mimo vrat, pa je v kot odbil Handanović. Gostje so do prvega zadetka prišli v 83. minuti, ko je podajo Susa izkoristil Alessio Romagnoli. Napadalno usmerjeni Milan je nato neuspešno lovil izenačujoči zadetek in, ko se je zdelo, da je vsega konec, je Cristian Zapata v 97. minuti po kotu Milana dosegel izenačujoči gol ter poskrbel, da Milan na lestvici Serie A ostaje pred Interjem. Da je žoga prečkala črto, je potrdila tudi tehnologija golove črte.

Gledanost derbija je bila fantastična. Obračun je bil zaradi azijskega trga na sporedu v precej zgodnjem terminu, tekmo pa si je ogledalo več kot 900 milijonov ljudi. To je bil 218. uradni dvoboj, do današnjega pa je 77-krat zmagal Inter, Milan pa je bil boljši 75-krat. Prvi medsebojni dvoboj v tej sezoni se je končal z remijem, tudi takrat je bilo 2:2. Oba gola za Milan je zabil Suso, za Inter pa sta zadela Candreva in Perišić, ki je za točko zadel v 92. minuti.

Tekma je bila še kako posebna za Milan, kjer je med tednom vendarle prišlo do menjave lastništva. Sedemkratne evropske prvake je nekdanji italijanski premier Silvio Berlusconi končno tudi uradno prodal kitajskemu konzorciju Rossoneri Sport Investment Lux. Novi lastniki ob dragih okrepitvah razmišljajo tudi o novem stadionu, San Siro si rossoneri trenutno delijo z Interjem.