Za prvo trenersko žrtev v Italiji poskrbel Cagliari

Serie A 17. Okt 201712:16 > 12:19
Getty images/Enrico Locci

Italijanski nogometni klub iz Cagliarija je po dveh sezonah ostal brez trenerja. Klub in Massimo Rastelli sta se razšla, potem ko sardinska zasedba ni izpolnila pričakovanj vodstva kluba v italijanski serie A.

Kot možna naslednika Massima Rastellija omenjajo nekdanja trenerja Palerma in Udineseja Massima Odda in Giuseppeja Iachinija.

Oseminštiridesetletnega Rastellija so odslovili po štirih zaporednih porazih, nazadnje je Cagliari klonil z 2:3 doma proti Genoi. Rastelli je sardinski kolektiv prevzel v sezoni 2015/16, ki jo je končal na vrhu druge lige serie B in jo popeljal v elitno druščino. Minulo sezono je klub končal na 11. mestu v prvoligaški druščini, piše STA.

Po osmih krogih nove sezone italijanskega prvenstva pa je moštvo na 14. mestu z le dvema zmagama in s skromnimi šestimi točkami, le eno točko več od predzadnjih treh Genoe, Spala in Sassuola.

Rastelli je tako postal prvi trener, ki so ga odslovili v novi sezoni italijanske serie A. Cagliari je bil ustanovljen leta 1920. Leta 1970 je moštvo osvojilo naslov italijanskega prvaka, prvi in zadnji tako imenovani scudetto.