Od naslednje sezone v Romuniji ne bo več Juventusa

Serie A 5. Dec 201718:06 > 18:17
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Nogometni klub Juventus iz Bukarešte bo po posredovanju istoimenskega italijanskega velikana prisiljen zamenjati ime in grb.

Romunski klub je na svoj naslov dobil pismo iz Torina, v katerem stara dama zahteva, da klub iz Bukarešte spremeni svoje ime in grb, saj ekipi nista kakorkoli povezani.

Kluba se zaenkrat razlikujeta le po barvah, saj romunski prvoligaš igra v modro-belih dresih, Juventus iz Torina pa je poznan po črno-belih.

Zaradi neavtorizirane uporabe imena in grba je italijanski velikan Romunom zagrozil tudi s sodiščem, pri Juventusu iz Bukarešte pa so hitro reagirali in napovedali, da bodo od prihodnje sezone naprej znani kot FC Colentina.

Juventus iz Bukarešte je v prejšnji sezoni presenetil romunsko nogometno javnost in se v svoji premierni sezoni med drugoligaši razveselil naslova ter si zagotovil nastopanje v prvi romunski ligi. Po 20. krogih so na zadnjem mestu, zaenkrat so osvojili devet točk.