URADNO: Balkovec se seli v Bari

Serie A 6. Jan 201813:22 > 13:27

Domžalčani leto 2018 začenjajo s prestopom enega izmed najbolj vročih nogometašev Prve lige Telekom Slovenije. Jure Balkovec si je z odličnimi igrami zagotovil prestop v sloviti Bari, ki danes uspešno igra v italijanski Serie B.

Ob sklenjenem prestopu sem seveda zelo vesel, navsezadnje sem si želel narediti korak naprej v svoji karieri. Veselim se izziva, ki je pred menoj in prepričan sem, da bo to prava stopnička na moji nogometni poti. Po drugi strani mi ne bo enostavno zapustiti rumene družine, saj sem v Domžalah spoznal precej dobrih ljudi, ki so mi pomagali napredovati – tako izven igrišča, kot seveda na njem. Zapuščam klub, v katerem sem se izredno dobro počutil in si pridobil neprecenljive izkušnje, ki mi bodo zelo koristile v prihodnosti,” je po uspešnem dogovoru z italijanskim moštvom za klubsko spletno stran dejal 23-letni Jure Balkovec, ki se je v Domžale preselil že pri šestnajstih letih.

Balkovec je v rumenem dresu v vseh tekmovanjih odigral 117 uradnih tekem in dosegel 13 golov, predvsem v zadnjih sezonah pa se je s svojo izjemno levico uveljavil kot eden najboljših nogometašev v slovenski prvoligaški konkurenci.

Njegov novi klub Bari v trenutni sezoni Serie B zaseda visoko četrto mesto in se bori za preboj med elito.