Cuadrado in Higuain izvlekla staro damo

Serie A 28. Apr 201822:53 > 22:54
Emilio Andreoli/Getty Images

Inter je bil z igralcem manj na pragu zmage na tako imenovanem Derby d'Italia proti Juventusu, toda stara dama je v zaključku uspela zrežirati preobrat, s katerim je ostala v najboljšem položaju za scudetto.

Juventus bi si težko zaželel boljšega uvoda v derbi 35. kroga Serie A, saj je povedel v 13. minuti prek Douglasa Coste. Le pet minut kasneje je Inter ostal z igralcem manj na igrišču, ko je bil po prekršku nad Mariom Mandžukićem izključen Vecino. Gostje iz Torina so ob izteku polčasa znova premagali Samirja Handanovića, vendar je sodnik Daniele Orsato po ogledu posnetka zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Inter je na začetku drugega polčasa prišel do izenačenja, ko je po podaji v kazenski prostor z glavo zadel Mauro Icardi. V 65. minuti pa eksplozija na San Siru, ko je Andrea Barzagli po predložku Ivana Perišića zatresel lastno mrežo.

Stara dama je vse moči usmerila v napad. V 75. minuti se je z izjemno obrambo ob prostem strelu Paula Dybale izkazal Handanović, v zaključku pa je bil brez moči.

Epski preobrat stare dame je v 87. minuti začel Juan Cuadrado oziroma Milan Skriniar, od katerega se je žoga po predložku Kolumbijca odbila v svojo mrežo, samo dve minuti kasneje pa je končni izid po podaji Dybale z glavo postavil Gonzalo Higuain.

Juventus ima ob tekmi več štiri točke prednosti pred drugouvrščenim Napolijem, ki v nedeljo gostuje pri Fiorentini.

Na prvi tekmi 35. kroga Serie A je Roma s 4:1 odpravil Chievo. Medtem ko je Valter Birsa priložnost za igro dobil v 79. minuti, je Boštjan Cesar celotno srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce.