Parma ostaja v Serie A, a začenja z -5 točkami

Serie A 23. Jul 201812:46 > 12:52
Alessandro Sabattini/Getty Images

Parma bo kljub vsemu v prihodnji sezoni zaigrala v Serie A, a bo sezono začela s petimi točkami minusa.

Parma se vrača v Serie A, a je vse do danes v klubu vladal strah, kaj se bo zgodilo. Nogometaš Emanuele Calaio je namreč v lanski sezoni pred tekmo s Spezio svojima bivšima soigralcema Filippu De Colu in Claudiu Terziju sporočil, da naj se ne trudijo preveč, ker Parma potrebuje točke. Parma je tekmo dobila z izidom 2:0, Italijanska nogometna zveza  (FIGC) pa je primer obravnavala kot poizkus nameščanja izida tekme.

Parmi je grozilo celo, da jo bo nogometna zveza poslala nazaj v Serie B, kar pa se ni zgodilo. FIGC je klubu “le” odvzela pet točk, Calaiu pa izrekla dveletno prepoved igranja nogometa.