Adriano: Vsak dan sem bil pijan, Inter pa me je skrival

Serie A 29. Avg 201819:24 > 19:36
New Press/Getty Images

Nekdanjega odličnega brazilskega nogometaša Adriana se spominja sleherni nogometni navdušenec, zdaj pa je nekaj let po svoji upkojitvi spregovoril o težkih trenutkih v življenju, ki so sledili smrti njegovega očeta.

Brazilski nogometaš Adriano je svojčas polnil mreže nasprotnikov, predvsem v času, ko je igral za Parmo in kasneje za milanski Inter. Za ta dva kluba je v sedmih sezonah dosegel 70 zadetkov, pri Interju pa je šel tudi skozi črno obdobje življenja, a mu je klub po svojih močeh tudi pomagal.

“Smrt mojega očeta me je uničila. Vsak dan sem bil pijan in Inter mi je pomagal. Izoliral sem se, sebe pa sem v Italiji videl samega, žalostnega in depresivnega, zato sem začel piti. Prišel sem pijan na trening in odpeljali so me spat, Inter pa je prijavil, da sem se poškodoval,” je razkrivanje svojih spominov začel Adriano.

“Vem, da sem veliko trpel, ko mi je umrl oče, a srečen sem bil le takrat, ko sem bil pijan in popil sem vse: viski, vino, vodko, pivo. Veliko piva. Nisem mogel nehati in zato sem moral zapustiti Inter. Razumel sem, da težavo predstavljajo ljudje koli mene, tisti, ki so me vodili od zabave do zabave, kjer so bile ženske in alkohol. Nisem mislil na nič drugega. Vrnil sem se v Brazilijo, izgubil milijone, a sem zopet uspel najti srečo,” je brez dlake na jeziku povedal Brazilec.

Adriano se po tem nikoli ni uspel vrniti v pravo formo, v svoji karieri pa je igral še za Flamengo, Corinthians, Atletico Paranense, Romo in na koncu za Miami United leta 2016.