Napoli dal Koulibalyju šest milijonov letne plače

Serie A 24. Dec 201810:02 > 10:09
Getty Images/Francesco Pecoraro

Predsednik Napolija Aurelio de Laurentiis je storil vse, da je v vrstah svojega moštva zadržal Kalidouja Koulibayja, po zadnjih informacijah italijanskih medijev, pa mu je to tudi uspelo.

Po pisanju “Tuttomercata” je senegalski obrambni zid Kalidou Koulibaly sprejel pogodbo in plačo, ki mu bo na leto nanesla šest milijonov evrov, je pa Koulibaly v pogodbi brez klavzule za predčasni odhod iz Neaplja.

To pomeni, da bodo morali vsi zainteresirani klubi najprej priti do dovoljenja za pogovor s predsednikom Napolija Aureliem de Laurentiisom, šele potem pa z igralcem in njegovim agentom.

Koulibaly bo z novo plačo postal tudi najbolje plačani igralec Napolija. V zadnjih mesecih je postalo jasno, da ni evropskega nogometnega velikana, ki si ga ne bi želel imeti v svojih vrstah. Med njimi je bil Manchester United, ki je za Senegalca ponudil več kot 100 milijonov evrov, a so pri Napoliju ponudbo zavrnili.

Koulibaly je v Napoli prišel iz Genka leta 2014, v zadnjih štirih letih pa postal nezamenljiv člen obrambe italijanskega kluba.