Uradno: Roma odpustila Di Francesca, prihaja Ranieri

Serie A 7. Mar 201918:25 > 18:43
Getty images/Octavio Passos

Roma je v četrtek uradno odpustila trenerja Eusebija Di Francesca, italijanski mediji pa že napovedujejo, da bo njegovo mesto zasedel izkušeni Italijan Claudio Ranieri.

Roma je v sredo izpadla iz lige prvakov, poraz proti Portu (3:1) pa je na koncu odnesel še trenerja kluba iz italijanske prestolnice.

Lanski polfinalist najelitnejšega klubskega tekmovanja na stari celini je v tej sezoni doživel kar nekaj težkih porazov. V italijanskem pokalu je Romo s 7:1 nadigrala Fiorentina, tudi rezultati v Serie A pa niso takšni, kot bi si vodstvo in navijači želeli. V zadnjem krogu je Roma izgubila tudi na največjem derbiju proti Laziu, ki je bil boljši s 3:0.

Vse naštete težave so razlog, da je Eusebio Di Francesco zapustil Romo, ki jo je prevzel junija 2017. Nekdanji trener Sasuola, ki ga je vodil pet let, z Romo ni osvojil nobene lovorike, a lani navdušil s tretjim mestom v državnem prvenstvu in s polfinalom v ligi prvakov.

Italijanski mediji so prepričani, da bo Romo do konca sezone vodil Claudio Ranieri, ki je pred kratkim zapustil Fulham.

Ranieri je za romo igral v sezoni 1973/74, kot trener pa klub vodil med letoma 2009 in 2011.