Ranieri se vrača: Ko kliče Roma je to nemogoče zavrniti

Serie A 8. Mar 201916:50 > 16:54
Justin Setterfield/Getty Images

Claudio Ranieri se po osmih letih vrača nazaj na trenerski stolček Rome, ki jo bo vodil do konca letošnje sezone.

Potem, ko je Roma v sredo izpadla v osmini finala Lige prvakov proti Portu je z mesta glavnega trenerja moral oditi Eusebio di Francesco, namesto njega pa je bil danes kot glavni trener predstavljen Claudio Ranieri.

Lani se je Roma presenetljivo uvrstila v polfinale Lige prvakov, letos pa izpadla že v osmini finala proti Portu. Rimljanom ne gre najbolje niti v prvenstvu, kjer so trenutno šele peti. Vodilni možje v klubu s predsednikom Jamesom Pallotto na čelu pa so se odločili, da na mesto glavnega trenerja do konca letošnje sezone postavijo izkušenega Ranierija, ki je Romo vodil že med leti 2009-2011.

Dosedanji trener Fulhama je bil danes tudi uradno predstavljen kot novi trener.

“Srečen sem, ker sem se vrnil domov. Ko kliče roma je nemogoče reči ne,” je dejal 67-letni trener, ki je v svoji zelo bogati trenerski karieri vodil prav vse velike italijanske klube z izjemo Milana in Lazia.

“Claudio ni samo navijač Rome, ampak človek, ki je odraščal v prestolnici, on je eden najizkušenejših trenerjev v svetu nogometa,” je od prihodu novega trenerja povedal manager Francesco Totti.