Kean za preobrat Juveta in zmago proti Milanu

Serie A 6. Apr 201919:49 > 19:56
Enrico Locci/Getty Images

Juventus lahko velike tekme zmaguje tudi brez Cristiana Ronalda. Stara-dama je v derbiju 31. kroga Serie A po preobratu v Torinu odpravila Milan z 2:1. Veliki junak čudežni deček Moise Kean.

Juventus ima po preobratu na prvem mestu 84 točk, Milan jih ima na četrtem mestu 52, samo eno več od Atalante Josipa Iličića, ki ima odigrano tekmo manj.

Gostje so prvič resneje zapretili v tretji minuti. Krzysztof Piatek je močno streljal, vendar je žoga zletela mimo prečke. Milan je v 34. minuti zahteval najstrožjo kazen. Sodnik je sprva pokazal, da se igra nadaljuje, nato pa vseeno pogledal posnetek in potrdil svojo odločitev, da ni enajstmetrovke.

Domača mreža se je le zatresla v 39. miunti. Z roba kazenskega prostora je lepo streljal Piatek in poskrel za vodstvo svoje ekipe.

V tretji minuti sodnikovega podaljška v prvem polčasu je streljal Mario Mandžukić, vendar je bil na pravem mestu Pepe Reina.

Če Milan v prvem polčasu ni dobil najstrožje kazni, jo je v 60. minuti dobil Juventus. Ob odsotnosti Cristiana Ronalda je odgovornost prevzel Paulo Dybala in poravnal na 1:1. V nadaljevanju bi lahko povedli eni in drugi, odločitev o zmagovalcu pa je padla v 84. minuti. Po podaji Miralema Pjanića je mladi Moise Kean streljal iz prve in uspel premagati Reino za nove tri točke Juventusa.