Juventus snubi Navasa, se vrača tudi Buffon?

Serie A 25. Apr 201913:49 > 14:09
Alex Livesey/Getty Images

Vratar Real Madrida Keylor Navas bo poleti skoraj zagotovo zamenjal klub. Španski mediji poročajo, da se za reprezentanta Kostarike zanima Juventus.

Navedbe španski medijev je danes povzel portal Goal.com, kjer smo lahko prebrali, da se Juventus močno zanima za 32-letnega vratarja Real Madrida. Slednji je sicer po povratku Zinedina Zidana opravljal delo prvega vratarja, kar pa se bo po povratku poškodovanega Thibauta Courtoisa zagotovo spremenilo.

V Torinu nikakor niso zadovoljni z učinkom Poljaka Wojciecha Szczesnyja, ki ga na staro damo sicer veže pogodba do leta 2021. Italijani ocenjujejo, da bi Navasove izkušnje lahko bile ključne v nadaljevanju naskakovanja na vrh evropskega nogometa.

Navasa na Real veže še dobro leto pogodbe, portal Transfermarkt pa njegovo tržno vrednost ocenjuje na 12 milijonov evrov. Izkušeni vratar iz Kostarike je v Real prestopil leta 2014, ko je zapustil Levante. V tej sezoni je v dresu kraljevega kluba odigral 19 tekem in prejel prav tolikšno število zadetkov.

Italijanski mediji ob tem poročajo še o možnosti povratka Gianluigija Buffona, ki bi se lahko po vsega eni sezoni pri PSG-ju vrni v Juventus.

Zastopnik legendarnega vratarja Silvano Martina bo v nedeljo odpotoval v Pariz, kjer se bo sestal z vodilnimi možmi PSG-ja. Glavna tema pogovorov bo prihodnost legendarnega vratarja.

PSG naj bi se poleti okrepil s Špancem Davidom de Geo, kar bi lahko pomenilo konec kariere za 41-letnega vratarja, ki bi se tako po sezoni vrnil v Juventus, kjer ga čaka položaj direktorja. To mu je ob slovesu obljubil prvi mož stare dame Andrea Agnelli.