Izjemni Iličić popeljal Atalanto v finale pokala

Serie A 25. Apr 201922:52 > 22:56
Getty Images/Emilio Andreoli

Nogometaši Atalante so se z zmago proti Fiorentini (2:1) uvrstili v finale italijanskega pokala. Na tekmi je navduševal slovenski reprezentant Josip Iličić, ki so ga navijači pozdravili s stoječimi ovacijami.

Atalanta se je v finale pokala uvrstila prvič po 23 letih in četrtič v klubski zgodovini. Prvi gol na tekmi je dosegla Fiorentina, ki jo je v prednost popeljal Muriel. Za izenačenje je v 14. minuti z bele točke poskrbel Josip Iličić, ki se je v 69. minuti izkazal še z asistenco. Podajo slovenskega reprezentanta je izkoristil Gomez.

V finale se je že v sredo uvrstil Lazio, sklepno dejanje v legendarnem tekmovanjo pa bo italijanska prestolnica gostila 15. maja. Atalanta bo na krilih Iličića lovila svoj drugi pokalni naslov in prvega po letu 1963.