Inter šef Milana, Brozović in Lukaku zrušila Rossonere

Serie A 21. Sep 201922:43 > 22:46
Tullio M. Puglia/Getty Images

Nogometaši Interja so v velikem mestnem derbiju v 4. krogu Serie A z 2:0 odpravili Milan. Juventus po preobratu do zmage proti Veroni.

Derby della Madonnina je pripadel ekipi Antonia Conteja zahvaljujoč zadetkoma Marcela Brozovića in Romeluja Lukakuja. To je bila tretja zaporedna zmaga Interja proti večnemu rivalu, s katero so ohranili 100 odstotni izkupiček na začetku letošnje sezone. Inter po štirih krogih vodi v Serie A z maksimalnimi 12 točkami.

Milan na drugi strani nadaljuje negativen rezultatski niz proti mestnim tekmecem, saj je Inter nazadnje premagal pred skoraj štirimi leti, na lestvici pa ostaja pri šestih točkah na devetem mestu.

Inter je bil celotno tekmo boljši nasprotnik, Milan je imel prvo resnejšo priložnost šele v 86. miuti, ko je Theo Hernandez zadel prečko, tako da lahko mirno zapišemo, da je Contejeva ekipa zasluženo slavila.

Mreža Milana se je prvič zatresla na začetku drugega polčasa. Brozović je ustrelil z roba kazenskega prostora, žoga je na poti proti golu zadela enega od igralcev Milana in prevarala Ginaluigija Donnarummo. Zmago je v 78. minuti potrdil Lukaku. Nicolo Barella je podajal iz leve strani, izjemni Belgijec pa je z glavo prišel do strelskega prvenca na milanskih derbijih.

Inter v naslednjem krogu čaka domači obračun z Laziem, Milan gostuje pri Torinu.

Ramsey in CR izničila mojstrovino Velosa
Nekoliko težje od pričakovanj so do novih treh točk prišli tudi nogometaši Juventusa, ki so z 2:1 premagali Verono. Gostje so povedli v 21. minuti z evrogolom Velosa, potem ko je Samuel di Carmine iz najstrožje kazni najprej zadel prečko, nato je vajo ponovil še Darko Lazović, v nadaljevanju akcije pa je do žoge prišel omenjeni Veloso in Gianluigija Buffona premagal s fantastičnim strelom z več kot 20 metrov.

Juventus je v igro po podaji Cristiana Ronalda v 31. minuti vrnil Aaron Ramsey, preobrat pa je 49. minuti z natančno izvedenim strelom iz bele točke končal portugalski superzvezdnik.