Pjanić in CR za zmago Juventusa, Inter ostaja popoln

Serie A 28. Sep 201916:55 > 16:58
Marco Rosi/Getty Images

Nogometaši Juventusa so v 6. krogu Serie A odpravili Spal z zadetkoma Cristiana Ronalda in Miralema Pjanića. Gianluigi Buffon je odigral 903. tekmo za staro damo in presegel rekord Paola Maldinija po številu odigranih tekem v klubski karieri. Inter vpisal še šesto zmago.

Juventus je bil skozi celotno srečanje v Torinu boljši nasprotnik. Domači so po nekaj lepih priložnostih povedli v 45. minuti, ko je po podaji Samija Khedire zadel Miralem Pjanić.

Peto prvenstveno zmago ekipe Maurizia Sarrija je potrdil Cristiano Ronaldo. Portugalec je mrežo gostov zatresel v 78. minuti po podaji po sijajni podaji Paula Dybale.

Slovenskega reprezentanta Jasmina Kurtića ni bilo v postavi gostov.

Šesta zmaga Interja
Inter tudi po šestem krogu ostaja na vrhu lestvice s 100 odstotnim izkupičkom. Zasedba Antonia Conteja je bila tokrat v gosteh s 3:1 boljša od Sampdorie, čeprav je od 46. minute igrala brez izključenega Alexisa Sancheza. Za Inter so zadeli Stefano Sensi, Sanchez in Roberto Gagliadini, medtem ko je časni zadetek za doače na stadionu Luigi Ferraris dosegel Jakub Jankto. Samir Handanović je kot kapetan tudi tokrat od prve do zadnje minute stal v vratih Interja.