Reina od bedaka do junaka

Serie A 5. Okt 201922:43 > 22:45
Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

Zadnje sobotno srečanje v Serie sta odigrala Genoa in Milan, ki je v razburljivem srečanju prišel do zmage. Videli smo tri gole in štiri rdeče kartone, Milan pa je končno prekinil niz ligaških porazov.

Po treh zaporednih porazih v Serie A so nogometaši Milana na gostovanju pri Genoi končno prišli do zmage z 2:1. Rossoneri so do zmage prišli po preobratu.

Lasse Schöne je Genoo v 41. minuti popeljal v vodstvo z 1:0. Danec je izvedel prosti strel, Pepe Reina je izjemno slabo posredoval, žogo se je od njega odbila v mrežo za njegovim hrbtom.

V drugi minuti sodnikovega podaljška prvega polčasa se je na klopi Genoe nešportno vedel nekdanji nogometaš rdeče-črnih Riccardo Saponara, ki mu je glavni sodnik Maurizio Mariani pokazal rdeč karton.

Milan je do izenačenja prišel v 51. minuti, ko je po levi strani prodrl Theo Hernandez. Ko je prišel do domačih vrat, se ni odločil za podajo, pač pa za nemogoče strel z leve. Žoga je šla ob bližnji vratnici za hrbet vratarja Raduja.

Štiri minute kasneje nove težave za Genoo. Davide Biraschi je v svojem kazenskem prostoru igral z roko, s pomočjo VAR je glavni sodnik pokazal na belo točko in Biraschiju rdeč karton ter predčasno pot pod prho. Najstrožjo kazen je hladnokrvno izvedel Franck Kessie, ki je Milan popeljal v vodstvo z 2:1.

Tudi Milan je srečanje končal z igralcem manj. Davide Calabria je storil dva prekrška za rumeni karton, zato je v 79. minuti tudi on srečanje končal predčasno.

V 90. minuti je izlet Pepeja Reine sodnik določil za prekršek za 11-m. Svoje odločitve ni spremenil niti po tem, ko si je pogledal posnetek iz VAR sobe. Zdelo se je, da bo ta nastop Pepeja Reine njegova najhujša nočna mora.

Reina pa se je iz bedaka prelevil v junaka. Poizkus Lasseja Schöneja z bele točke je Španec prebral, zaustavil in svoji ekipi prinesel dragoceno zmago.