"Kako bo Milan znova velik? Vrnite ga Berlusconiju!"

Serie A 14. Okt 20194:44 > 4:54
Marco Luzzani/Getty Images

Nekdanji lastnik Milana in bivši italijanski premier Silio Berlousconi verjame, da bi Milan lahko vrnil na pota stare slave, hkrati pa popozarja, da sedanji direktor Ivan Gazidis svoje delo opravlja vse prej kot dobro.

Odkar je Silvio Berlusconi zapustil Milan, se je rezultatska krivulja obrnila v negativno smer. Po odhodu kontroverznega funkcionarja in poslovneža, je bil klub sprva v lastništvu kitajskih investitorjev, nato pa so vodstvo prevzeli Američani. V Milan so zvabili tudi opevanega direktorja Ivana Gazidisa iz Arsenala, a rezultati še vedno niso navdušujoči.

“Kako Milan vrnemo, da bo veliki Milan iz preteklosti? To je enostavno, a z druge strani se bo to težko zgodilo. Milan vrnite Silviu Berlusconiju,” je Berlusconi prepričan, da rešitev ni daleč, o izjavah Gazidisa, da so Američani klub rešili pred bankrotom, pa je dejal: “To so besede, ki bi jih moral izgovoriti, ko odideš na WC in ko zapreš vrata.”

Berlousconi je vseeno pohvalil skupni projekt Milana in Interja, ki bosta skupaj zgradila nov stadion. “To so izjemni projekti, prepričan sem, da bo to moderen in čudovit stadion. Navezani smo na San Siro, ker smo tukaj vse osvojili, vsak gledalec ima dober pogled na igrišče in nadejam se, da starega stadiona ne bodo podrli. V nasprotnem primeru bi mestu predlagal, da ga predajo Monzi,” je dodal Italijan, ki trenutno skupaj z Adrianom Gallianijem vodi ravno Monzo, ki nastopa v Serie C.