Zanesljivi Juve tudi brez CR7 do zmage in četrtfinala

Serie A 15. Jan 202022:37 > 22:41
Stefano Guidi/Getty Images

Nogometaši Juventusa so se z zanesljivo zmago 4:0 pred domačimi gledalci uvrstili v četrtfinale italijanskega pokala. Pozno popoldne si je napredovanje zagotovil tudi Milan, ki je premagal SPAL.

Trener stare-dame Maurizzio Sarri v pokalnem tekmovanju danes ničesar ni želel prepuščati naključju. Na igrišče je poslal izredno močno zasedbo v kateri pa je manjkal zgolj Cristiano Ronaldo, ki je dobil prost večer.

In Juventus je na koncu postavi primerno tudi slavil proti Udineseju in ga premagal s kar 4:0.

Gledalci na Alianz stadionu so videli po dva zadetka v vsakem polčasu. V prvem sta bila natančna Gonzalo Higuain v 18. minuti in Paulo Dybala v 26., ko je zadel z bele pike.

V drugem polčasu je Dybala zadel še iz igre. V 61. minuti pa je drugi kazenski udarec uspešno izvedel Douglas Costa in postavil končni rezultat 4:0.

Juventus se bo v četrtfinalu pomeril z boljšim iz obračuna Roma – Parma.

Danes popoldne je Fiorentina doma izločila Atalanto. V poznejšem terminu pa je Milan doma s 3:0 premagal SPAL. Za rossoneri so zabili Kristof Piatek, Samu Castillejo in Theo Hernandez.

Na prejšnjih tekmah so si nastop med najboljših osem priigrali Torino, Napoli, Lazio in Inter.