Handanović premagal Zajca, Birsa dvakrat asistiral

Serie A 12. Feb 201716:07 > 16:09
Gett Images/ Laurence Griffiths

V 24. krogu Serie A zaenkrat ni bilo večjih presenečenj. Roma je premagala Crotone, Inter pa je ugnal Empoli, pri kateremu je četrt ure igral tudi Miha Zajc. Igrali so tudi Samir Handanović, Jasmin Kurtić in Valter Birsa, ki se je izkazal z dvema asistencama.

Roma je odgovorila na zmago Napolija proti Genoi in v gosteh z 2:0 premagala Crotone, pri kateremu Andrej Kotnik tokrat ni dobil priložnosti. Edin Džeko je v prvem polčasu zastreljal najstrožjo kazen, a se je pred koncem tekme oddolžil, ko je zadel za končnih 2:0. Že pred njim je v polno meril Nainggolan, Roma pa se je spet povzpela na drugo mesto in ob tekmi več za Juventusom, ki bo zvečer gostoval v Cagliariju, zaostaja 4 točke.

Inter, pri kateremu je Samir Handanović spet ohranil mrežo nedotaknjeno, je na rutiniran način premagal Empoli. Pri slednjemu je v 76. minuti vstopil Miha Zajc, a je bilo takrat že prepozno, saj sta bila že pred tem uspešna Eder in Candreva. Nerazzurri ostajajo na četrtem mestu, za tretjim mesto, ki vodi v Ligo prvakov, četa Stefana Piolija zaostaja 6 točk.

Inter si četrto mesto deli z Atalanto Jasmina Kurtića. Slednji je ob zmagi v gosteh pri Palermu (Anđelković je sedel na klopi) s 3:1 odigral 70 minut in pripomogel k novi pomembni zmagi. Do treh točk je prišel tudi Chievo, za katerega je Valter Birsa odigral 73. minut, Boštjan Cesar pa zaradi kazni ni mogel pomagati soigralcem. Veliki junak zmage s 3:1 je bil Roberto Inglese, ki je najprej zapravil enajstmetrovko, potem pa dosegel tri gole, dvakrat pa mu je podal prav Valter Birsa.