Handanović: Z Interjem želim osvajati lovorike

Serie A 31. Mar 202014:15 > 14:25
Francesco Pecoraro/Getty Images

Kapetan Interja Samir Handanović je dejal, da želi s klubom iz Milana osvajati lovorike. V klub je prišel leta 2012 iz Udineseja, toda za zdej še ni osvojil lovorike.

Prestop v Inter so sanje vsakega igralca. Vsak ambiciozen igralec stremi k vrhu. Ko sem prestopil v ta klub, je bil med najboljšimi na svetu. Zelo sem bil ponosen in srečen. Prestop je bil izziv in hkrati uresničitev sanj. Sedaj sanjam, da bi z Interjem osvajal lovorike,” pravi 35-letni Slovenec.

Serie A bo zaradi pandemije prekinjena najmanj do 3. maja. Italijanski minister športa je izjavil, da ni veliko možnosti, da bi se takrat tekmovanje lahko nadaljevalo.

Vsi smo seznanjeni s situacijo. Vemo kaj se dogaja, upoštevamo navodila, ostajamo doma in delamo, kar nam je naročeno. Seveda smo zaskrbljeni, toda to je normalno. Težko je ostati skoncentriran, toda še naprej treniramo doma. Sedaj imam veliko časa, da gledam posnetke starih tekem. Poleg tega se z družino igramo s kartami. Igram šah, berem in gledam televizijo,” je dejal Samir Handanović.

Handanović je v italijanskem prvenstvu zbral že 465 nastopov. Izjemni čuvaj mreže je za slovensko reprezentanco zbral 81 nastopov in se, pod vodstvom Matjaža Keka, z njo uvrstil tudi na svetovno prvenstvo v JAR.