Galliani: Če se ne bo igralo bomo izgubili milijardo

Serie A 10. Apr 202016:40 > 16:42
Getty Image

Nekdanji direktor Milana Adriano Galliani pravi, da bi vsi klubi v Serie A utrpeli velike izgube, če se sezona ne bo nadaljevala a hkrati poudaril, da ni treba hiteti.

Elitno italijansko tekmovanje je bilo prekinjeno zaradi pandemije koronavirusa, ki je Italijo najbolj prizadel.

Takšen dogodek je povzročil velike finančne izgube, ki pa so po mnenju izkušenega uradnika lahko še večje.

“Brez vrnitve na zelenice bi Serie A izgubila 600.000.000 evrov. Brez, da štejem 400.000.000, ki jih klubi zaslužijo z nastopanji v evropskih tekmovanjih. Nogomet bo eksplodiral, če prvenstva ne bo konec,” je dejal Galliani.

Zaenkrat še ni znakov, da bi se Serie A lahko nadaljevala. Pri italijanskem časniku “La Gazzetta dello Sport” so sporočili, da obstaja možnost igranja tekem v zadnjem tednu maja ali pa v začetku junija.

“Z igranjem ne morete nadaljevati dokler pogoji niso varni. Ne razumem tega vztrajanja, da bi se nogometaši morali vrniti na zelenice,” je dodal Galliani.

V Italiji je bilo do petka s COVID-19 okuženih 143.626 ljudi. Od tega je 18.279 oseb umrlo.