Roma prodana za 591 milijonov evrov

Serie A 17. Avg 202018:57 > 19:06
Grazia Neri/ALLSPORT

Novi lastnik italijanskega kluba bo Američan Dan Friedkin, ki bo klub prevzel od rojaka Jamesa Palote.

Dan Friedkin je postal lastnik 86,6 odstotka delnic. Pogajanja med ameriškema stranema so trajala približno 10 mesecev, na koncu pa je Friedkin odštel 591 milijonov evrov.

“Veseli smo, da smo postali del Romine družine. Kot je zapisal eden izmed navijačev: “Vzemite klub in ga naredite za enega največjih v svetu nogometa,” je dejal Friedkin

Navijači niso bili zadovoljni z delom Jamesa Palote, ki je klub vodil devet let. Roma v tem času ni osvojila niti ene lovorike, v zadnjem letu je tudi ni bilo v ligi prvakov. Še posebej pa jim ni bilo všeč kako so odgnali legendi kluba Francesa Tottija in Daniela de Rossija.