Nesta vseeno ostal brez Serie A

Serie A 20. Avg 202023:12 > 23:23
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Frosinone je pod vodstvom legendarnega branilca Lazia, Milana in italijanske reprezentance Alessandra Neste na povratni tekmi finala play-offa za popolnitev Serie A v gosteh premagal Spezio z 1:0, vendar ostal brez napredovanja, ker je odločila boljša odločitev Spezie v ligaškem delu.

Minimalna zmaga na prvi tekmi je bila dovolj, da je Spezia napredovala v Serie A. Frosinone je na povratni tekmi uspel priti do gola v 61. minuti, toda izbranci Alessandra Neste so se zavedali, da potrebujejo še en zadetek, saj po pravilih v primeru izenačenja ni podaljškov, temveč odloča uvrstitev v ligaškem delu. Spezia je redni del prvenstva končala na četrtem mestu, Frosinone pa na osmem.

Spezia je tekmo uspela pripeljati do konca z minimalnim porazom in tako proslavila zgodovinsko uvrstitev v Serie A.

Spezia bo naslednjo sezono prvič zaigrala med italijansko elito. Klub je leta 2008 celo bankrotiral, največje zasluge za uvrstitev v Serie A pa gredo Gabrielu Volpiju, ki je predsednik kluba.