Juventus v Vidmu oddal točki, Inter "razbil" Cagliari

Serie A 5. Mar 201716:57 > 17:22
Getty Images/Valerio Pennicino

Italijanski prvak Juventus je proti Udineseju izgubljal, a se z Vidma vrača vsaj s točko.

Nogometaši Udineseja so povedli v 37. minuti, ko je Duvan Zapata zadel po asistenci Danila. Juventus je izenačil v 60. minuti, ko je Leonardo Bonucci dosegel gol z glavo, potem ko je prosti strel izvedel Paulo Dybala.

Inter je slavil na Sardiniji in to gladko. Cagliari so premagali s 5:1, izpostaviti pa velja izvrstno predstavo hrvaškega ofenzivnega igralca Ivana Perišića. ki je zadel dvakrat. Ostale gole za Nerazurre so dosegli Ever Banega, Mauricio Icardi in Roberto Gagliardini.

Torino je doma s 3:1 premagal Palermo, strelec vseh treh zadetkov za ekipo Siniše Mihajlovića pa je bil Andrea Belotti. Edini gol za siciljansko moštvo je dal v 30. minuti Andrea Rispoli. Belotti je z 22 goli sedaj na vrhu lestvice strelcev Serie A, tri gole manj imata ob svojem imenu Edin Džeko in Gonzalo Higuain.

Genova je v gosteh premagala Empoli (0:2), srečanje Crotoneja in Sassuola se je zaključilo brez zadetkov, tako kot tudi “slovenski” dvoboj Atalante in Fiorentine, v katerem sta vidno vlogo odigrala naša dva reprezentanta.

Jasmin Kurtić je barve Atalante branil do 69. minute, Josip Iličić pa se je za Fiorentino trudil do 81. minute. “Juve” na lestvici ohranja 8 točk prednosti pred drugouvrščeno Romo, tretji je Napoli s 57 točkami.