Brodolom Juventusa: Fiorentina v Torinu slavila s 3:0

Serie A 22. Dec 202023:11 0 komentarjev
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Nogometaši Fiorentine so poskrbeli za največje presenečenje 14. kroga italijanske Serie A. Vijolice so v Torinu kar s 3:0 premagale Juventus.

Gosti so povedli že v 3. minuti srečanja. Franck Ribery je poslal Vlahoviću imenitno žogo v prostor in slednji je s svoje polovice stekel sam proti nasprotnikovim vratom. Srbu je žoga že nekoliko ušla, a jo je uspel, še preden je do nje prišel Szczęsny, spodkopati in tako zadeti.

V 16. minuti si je veliko neumnost privoščil Juan Cuadrado. Kolumbijec je preigraval, a mu je žoga pri tem ušla. Žogo je želel pridobiti nazaj z drsečim štartom, pri tem pa je z odprtim podplatom štartal na tekmeca in ga grdo zadel s kramponi. Sodnik mu je sprva pokazal le rumen karton, takoj po ogledu VARa pa je svojo odločitev spremenil. Stara dama je ostala zgolj z deseterico.

V 2. polčasu je Juve lovil zaostanek. Ronaldo je po podaji Danila dosegel gol, a je bil Portugalec v prepovedanem položaju.

Kljub igralcu manj, je stara dama pritiskala, Fiorentina pa se je dobro branila.

V zadnjih minutah tekme je ekipa iz Firenc izkoristila odprto obrambo Juventusa. V 76. minuti je pred svojimi vrati nerodno posredoval Alex Sandro, ki je premagal svojega vratarja.

5 minut kasneje so gosti izpeljali lepo akcijo po levi strani. Biraghi je nato poslal podajo v kazenski prostor, Martin Caseres pa je predložek spremenil v zadetek in se veselil gola proti svojemu bivšemu klubu.

Fiorentina je skočila na 15. mesto. Sedaj so vijolice 5 točk nad cona izpada.

Juventus za vodilnim Milanom zaostaja za debelih 7 točk. Jasno je, da se Pirlu že pošteno trese trenerski stolček.