Derbi Serie A: Inter premagal Juventus

Serie A 17. Jan 202122:49 > 22:51 0 komentarjev
Francesco Pecoraro/Getty Images

Inter je dobil derbi 18. kroga italijanske Serie A. Varovanci Antonia Conteja so na domačem terenu z 2:0 premagali Juventus in skočili na vrh prvenstvene lestvice.

Nerazzurri so prvič po letu 2016 premagali Juventus!

Ekipa iz stadiona Guiseppe Meazza je povedla v 12. minuti, ko je Barella z desne strani poslal krasen predložek do Artura Vidala, ki je z glavo suvereno premagal vratarja Juventusa.

Na začetku 2. polčasa je Inter prišel do otipljive prednosti. Barella je asistenci dodal še zadetek in tako potopil staro damo iz Torina.

Inter je tekmo suvereno in varno pripeljal do konca. Samir Handanović je 4. v letošnji sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno, igralcem Juventusa pa se je drugič pripetilo, da na prvenstveni tekmi niso dosegli gola.

Ekipa iz Milana je prišla do 11. zmage v letošnji sezoni. Varovanci Conteja so skočili na vrh Serie A. Sicer imata obe ekipi iz “prestolnice mode” 40 točk, a Inter je zaradi boljše golrazlike pred Milanom.

Juventus je padel na 5. mesto, njegov zaostanek je narasel na debelih 7 točk.