Ibrahimović popeljal Milan na vrh Serie A

Serie A 7. Feb 202117:18 > 17:19 0 komentarjev
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović ima v zadnjem času veliko težav s poškodbami. Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images

Milan je na tekmi 21. kroga suvereno opravil s Crotonejem. Rossoneri so tekmeca premagali kar s 4:0 in tako znova skočili na vrh italijanske lige.

Milan je do vodilnega zadetka prišel v 30. minuti. Z odlično dvojno kombinacijo sta zgoščeno obrambo iz igre vrgla Zlatan Ibrahimović in Rafael Leao. Šved se je znašel sam pred vrati Cordaza in žogo plasiral mimo njega.

V 60. minuti je na levi strani krasno prodrl Theo Hernandez in v kazenskem prostoru tekmeca našel Ibrahimovića. Švedu s petih metrov ni bilo težko žoge pospraviti v prazno mrežo. To je bil 14. prvenstveni gol Ibre v tej sezoni.

Zlatan Ibrahimović je danes dosegel že 500. klubski gol v profesionalni karieri.

Le nekaj minut kasneje je Calhanoglu s kota poslal predložek pred vrata tekmeca in tam našel Anteja Rebića, ki je z glavo zadel za 3:0. Hrvat je le minuto kasneje še enkrat meril v polno in tako poskrbel za končnih 4:0.

Izpostaviti velja tudi, da je vseh 90 minut danes za Crotone odigral slovenski branilec Vladimir Golemić.

Milan ima po 21 odigranih tekmah 49 točk. Dve več od drugouvrščenega Interja.