Juventus do suverene zmage, Ronaldo do novega rekorda

Serie A 2. Mar 202122:49 0 komentarjev
REUTERS/Massimo Pinca

Nogometaši Juventusa so na tekmi 25. kroga italijanske Serie A s 3:0 premagali Spezio.

V prvem polčasu sta mreži na Allianz Stadiumu mirovali, v drugem delu igre pa je stara dama iz Torina opravičila vlogo favorita proti Spezii.

V 62. minuti je Juventus v vodstvo popeljal Alvaro Morata, ki je zadel samo 60 sekund po tem, ko je vstopil v igro. V 71. minuti je vodstvo gostiteljel podvojil Federico Chiesa in s tem brzčas že odločil tekmo.

V 89. minuti je Rodrigo Bentancur ukradel žogo na sredini igrišča in nato stekel v obetaven protinapad. Urugvajec je nato z desne strani podal proti Ronaldu, ki si je z desno nogo žogo odlično sprejel, nato pa z levico neubranljivo sprožil ob desni vratnici Provedela.

Portugalec je postal prvi nogometaš, ki je v 12. zaporedni sezoni dosegel 20 ali več prvenstvenih golov. Ronaldo je sicer danes zabeležil tudi 600. prvenstveni nastop v karieri (292 nastopov za Real Madrid v La ligi, 196 za Manchester United v Serie A, 85 za Juve v Serie A, 27 za Sporting v portugalskem prvenstvu).

Pirlova četa je zabeležila 14. zmago v sezoni in se tako vodilnemu Interju približala na 7 točk zaostanka.