Lazio blizu dogovora s Sarrijem

Nogomet 4. Jun 202122:21 0 komentarjev
Maurizio Sarri. Foto: AP Photo/Frank Augstein

Maurizio Sarri naj bi bil blizu podpisa pogodbe z rimskim Laziem, ki po odhodu Simoneja Inzaghija išče novega glavnega trenerja.

Maurizio Sarri bo očitno nasledil Simoneja Inzaghija na klopi Lazia. Slednji je pustil velik pečat, ki ga bo poizkušal 62-letni Sarri še nadraditi. Inzaghi je Lazio uspel popeljati v Ligo prvakov v sezoni 2019/20, letošnjo sezono pa je klub iz Rima končal na šestem mestu. V naslednji sezoni bo tako nastopal v Ligi Evropa.

Sarri je v svoji trenerski karieri menjal že veliko število klubov, največji pečat pa je pustil pri Napoliju. S klubom z juga Italije je igral izjemno gledljiv nogomet, ni pa uspel osvojiti scudetta, ki se Napoliju izmika že nekaj časa. Kasneje je vodil še londonski Chelsea, s katerim je osvojil Ligo Evropa, nazadnje pa je bil v sezoni 2019/20 trener Juventusa. Z njim je osovjil naslov prvaka v Serie A.

V italijanski ligi so številne ekipe zamenjale glavne trenerje. Pri Juventusu je Max Allegri nasledil Andreo Pirla, bivši trener Lazia Simone Inzaghi je naslednik Antonia Conteja na klopi Interja, Luciano Spalletti je prevzel Napoli, Gennaro Gattuso Fiorentino, v Rim pa je poleg Sarrija prišel tudi Jose Mourinho, ki je novi trener Rome.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!