Milan do epske zmage v Firencah

Serie A 21. Mar 202120:34 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Milana so v Firencah s 3:2 premagali Fiorentino in se tako utrdili na 2. mestu na prvenstveni lestvici.

MIlan je povedel v 9. minuti srečanja, ko je zadel Zlatan Ibrahimović. Šved je pri 39 letih in 169 dnevih postal najstarejši nogometaš, kateremu je uspelo doseči 15 golov v italijanski Serie A.

Fiorentina je v 17. minuti prek Pulgarja izenačila, na začetku 2. polčasa pa je 37-letni Franck Ribery poskrbel za popoln preobrat. To je bil drugi gol Francoza v tej sezoni.

Nato so Rosoneri pokazali pravi karakter in se pobrali. V 57. minuti je izenačil Brahim Diaz, za nov popoln preobrat na tekmi pa je v 72. minuti poskrbel Calhanoglu. Turek je dosegel že četrti gol proti ekipi iz Firenc.

Milan je slavil s 3:2 in tako vknjižil rekordno 12. gostujočo zmago v eni sezoni Serie A.

Milan je na 2. mestu v italijanski ligi. Za mestnim rivalom Interjem zaostaja za 6 točk.