Na današnji dan leta 1985 se je v Milanu ‘rodila’ LEGENDA

Nogomet 20. Jan 202114:29 > 14:34 0 komentarjev
Paolo Maldini

Na današnji dan leta 1985 se je začela članska kariera enega najboljših branilcev v zgodovini nogometa. V dresu AC Milana je 20. januarja 1985 debitiral Paolo Maldini!

Maldini je vso svojo kariero ostal zvest AC Milanu, kjer je ostal tudi po karieri. Izvrstni branilec je 20. januarja 1985 debitiral na tekmi z Udinesejem, ko je v igro vstopil s klopi in začel pisati neverjetno zgodovino.

Danes 52-letni Maldini je v svoji klubski karieri osvojil vse, kar se osvojiti da. V dresu AC Milana se je razveselil kar 25 lovorik, manj sreče pa je imel v dresu Italije. Za reprezentanco je odigral 126 tekem in dosegel sedem golov, a ostal brez evropskega in svetovnega naslova. Leta 1990 je z Italijo na mundialu osvojil tretje mesto, štiri leta zatem pa izgubil v kultnem finalu z Brazilijo. Tudi na evropskem prvenstvu je zaigral v finalu, ki ga je z Italijo izgubil leta 2000.

Vsekakor gre za enega največjih branilcev vseh časov, ki pa si ga bomo zapomnili tudi po zvestobi svojemu klubu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!