Od junaka do bedaka: Inter do preobrata po izključitvi Ibre

Serie A 26. Jan 202123:09 > 23:11 0 komentarjev
Marco Luzzani/Getty Images

Nogometaši Interja so v četrtfinalu italijanskega pokala z 2:1 premagali Milan, ki je več kot pol ure igral zgolj z deseterico.

Nogometaši Milana so povedli v 31. minuti. Ibrahimović je dobil žogo na robu kazenskega prostora, a niti slučajno ni imel veliko prostora. Obramba Interja ga je namreč dobro spremljala, a Ibra je sprožil mimo številnih nog in s pomočjo desne vratnice premagal Handanovića, ki je žogo lahko pospremil le s pogledom.

Ob koncu prvega polčasa smo bili priča sporu dveh izjemnih in brzčas najmočnejših napadalcev v Serie A. Številne sočne besede sta si izmenjala Lukaku in Ibrahimović. Zdi se, da bi zapele pesti, če ne bi posredovali njuni soigralci. Oba sta si prislužila tudi rumeni karton.

Ibra je nato v 58. minuti videl rdeče, saj je grdo brcnil Kolarova.

Modro-črni so de izenačenja prišli v 71. minuti. Rafael Leao je v svojem kazenskem prostoru zrušil Barello in glavni sodnik je po ogledu VARa pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Lukaku in poravnal izzid.

Glavni delilec pravice Valery je nekaj minut kasneje začutil bolečino v mišici in tekme zanj je bilo konec. Nadomestil ga je 4. sodnik.

Varovanci Antonia Conteja so do zmagovitega gola prišli v 97. minuti. Junak večera je postal rezervist Eriksen, ki je 9 minut po vstopu v igro iz prostega strela premagal Tatarusanuja in Inter popeljal v polfinale!