Slovenci v mrežo Gibraltarja pospravili pol ducata golov

Nogomet 4. Jun 202120:10 > 23:43 0 komentarjev
Slovenska nogometna reprezentanca

Slovenska nogometna reprezentanca je na koprski Bonifiki pričakovano visoko s 6:0 porazila Gibraltar, 195. reprezentanco z lestvice Fife. Slovenija je tako junijsko pripravljalno akcijo, zadnjo pred septembrskim nadaljevanjem kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022, zaključila z remijem in zmago.

Selektor Matjaž Kek je priložnost ponudil tudi številnim novincem, tako sta debitantski nastop vpisala Sven Šoštarič Karič in Žan Rogelj, prva gola za Slovenijo pa sta zabila Jan Mlakar in Jon Gorenc Stanković.

Slovenija je proti reprezentanci, sestavljeni iz amaterskih nogometašev, pričakovano gospodarila od prve do zadnje minute. Led je bil prebit v 11. minuti, ko se je po globinski podaji Iličića sam pred gostujočim golom znašel Andraž Šporar in zadel tik ob vratnici.

V 14. minuti je sledil manjši šok za Slovenijo! Vid Belec, ki je v vratih menjal Jana Oblaka, je nespretno posredoval in zakrivil enajstmetrovko. Kapetan Gibraltarja Roy Chipolina je sprožil po sredini, Belec pa z obrambo popravil napako. Zapravljeno je takoj s strelom z razdalje kaznoval Josip Iličić in povišal na 2:0. V 23. minuti je Jojo priigral še enajstmetrovko, a jo nato tudi sam zapravil.

Prednost hitro naraščala

V nadaljevanju so Slovenci polnili mrežo Gibraltarja. V 34. minuti se je še drugič med strelce vpisal Šporar. Nekaj minut kasneje je svoj prvi gol za Slovenijo zabil Mlakar, ki je v torek proti Severni Makedoniji tudi debitiral v članski reprezentanci.

Jan Mlakar je zabil svoj prvi gol za Slovenijo.

V drugem polčasu je drugi gol na tekmi in skupno svojega 13. na 73 reprezentančnih nastopih, vpisal Iličić. Za polducat golov v mreži nemočnega Dayla Coleinga je s prvencem po strelu z glavo poskrbel Gorenc Stanković.

Priprava za september

Četa Matjaža Keka je tako z remijem in zmago sklenila junijsko pripravljalno akcijo. V torek so Slovenci iztržili remi v Severni Makedoniji, potem ko je v zadnjih izdihljajih za 1:1 zadel Domen Črnigoj. S tem so Slovenci ubežali tretjemu zaporednemu porazu, v Kopru pa tako znova okusili slast zmage.

Tekmi sta služili kot priprava na jesensko nadaljevanje kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Katarju 2022. Slovenija je do zdaj odigrala tri tekme skupine H. Doma je premagala Hrvate, a nato izgubila v Rusiji in na Cipru. Naslednja akcija sledi v začetku septembra, ko se bo slovenska izbrana vrsta pomerila s Slovaško in Malto.

Pripravljalna tekma v Kopru:

Slovenija : Gibraltar 6:0 (4:0)
Strelci: 1:0 Šporar 11., 2:0 Iličić 17., 3:0 Šporar 34., 4:0 Mlakar 38., 5:0 Iličić 57., 6:0 Gorenc Stanković 61.

Slovenija: Belec, Karič, Mevlja, Stojanovič (od 46. Rogelj), Štulac (od 62. Bijol), Kouter (od 46. Lovrić), Gorenc Stanković, Iličić, Šporar (od 46. Šeško), Mlakar (od 62. Črnigoj), Zahović (od 62. Zajc).

Gibraltar: Coleing, K. Chipolina (od 38. Pons), Annesley, Wiseman, R. Chipolina, Mouelhi (od 68. Santos), Ronan (od 68. Badr Hassan), de Barr (od 69. Morgan), Britto (od 37. Valarino), Bosio, Torrilla.