Kaj razmišlja!?!?! Dembele ostaja zvest slabim navadam

La liga 28. Sep 202019:47 > 19:53
Alex Caparros/Getty Images

Ronald Koeman je prevzel Barcelono in takoj spremenil nekatere stvari. Odrekel se je številnim izkušenim igralcem, nekatere odpisane pa vrnil med "žive". V slačilnici je še naprej Ousmane Dembele, za katerega pa niti Koeman ne ve, kaj je najbolje.

Talent pri Dembeleju nikdar ni bil sporen. Če bi v nogometu veljal samo talent, bi bil krilni napadalec vsekakor v načrtih Koemana. Vendar talent za uspešno kariero ni dovolj. Dembele ima že ves čas težave z neprofesionalnostjo in slabimi navadami, ki se jim nikakor ne želi odreči. Ob številnih težavah s poškodbami je Dembele tako upravičeno na izhodnih vratih kluba, ki je vanj investiral ogromno denarja.

Koeman je sicer zagotovo razmišljal, kako v načrte vključiti 23-letnika, a kaj ko se je Dembele iz njih izločil kar sam. Francoz bi lahko vsaj ob prihodu Koemana resno vzel navodila novega trenerja, a se to ni zgodilo. Nizozemec je od igralcev takoj zahteval, da igralci v klub pridejo uro pred začetkom treninga, Dembele pa je že prvič zamudil za 15 minut.

Do Koemanovega prihoda so pri Barceloni resno razmišljali o poradji Dembeleja. S tem bi vsaj nekoliko omilili izgubo ob vloženih 105 milijonih v igralca, ki je povsem razočaral. Na tržnici ni bilo nikogar, ki bi za Dembeleja odštel visoko odškodnino, njegova prodaja pa bo v času “koronakrize” vsekakor prava misija nemogoče.