Barca dobila boj z Bayernom, Dest odslej na Camp Nouu

La liga 1. Okt 202014:33 > 14:37
Printscreen

Katalonski ponos je predstavil okrepitev. Na Camp Nou se seli desni bočni branilec Sergino Dest.

Sportklub Slovenija

Serginho Dest, za katerega se je močno zanimal tudi Bayern iz Münchna, je v Barcelono pripotoval v sredo, v četrtek pa opravil zdravniški pregled in podpisal petletno pogodbo.

Barca je potrdila, da je prestop za reprezentanta ZDA vrede 21 milijonov evrov, v pogodbo pa je zapisana odkupna klavzula v višini 400 milijonov evrov.

19-letnik se je v četrtek že predstavil javnosti, zaenkrat pa še ni znano, kdaj ga bo Ronald Koeman uvrstil v ekipo.

Dest je sicer rojen na Nizozemskem, a igra za ZDA. Navkljub mladosti je že odigral tekmo za člansko izbrano vrsto. Za člansko ekipo Ajaxa je v vseh tekmovanjih odigral 38 tekem in dosegel dva gola.