Real Madrid se je zavitel na vrh La lige!

La liga 4. Okt 202017:51 > 17:51
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Vinicuis in Karim Benzema sta poskrbela za tretjo zaporedno zmago Real Madrida. Galaktiki so na tekmi 4. kroga La lige z 2:0 slavili na gostovanju v Valenciji pri Levanteju.

Sportklub Slovenija

Danes Zinedine Zidane ni presenetil z izbiro začetne enjasterice. V napad je postavil Vinicusa, Asensia in Benzemaja. Na položaju desnega bočnega branilca je namesto poškodovanega Carvajala začel Nacho.

Beli balet je povedel v 16. minuti. Po udarcu iz kota je Vinicuis prišel do odbitka, streljal in premagal Aitorja Fernandeza. Brazilec je dosegel zadetek na drugi zaporedni tekmi.

Levante je imel veliko priložnost v 31. minuti. Nikola Vukčević je že premagal Courtoisa, a mu je veselje preprečila prečka.

V drugem polčasu se je Levante prikazal v dobri luči. Varovanci Paca Lopeza so izpeljali kar nekaj nevarnih akcij, a je Courtois ostal nepremagan. Belgijski vratar je tretjič v letošnji sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno.

V zadnjem napadu je Benzema izkoristil luknjo v obrambi Levanteja. Francoz je žogo prejel na sredini in stekel sam proti nasprotnikovim vratom. Lahko bi podal tudi Odegaardu, ki se mu je odkrival, a Benzema je pokazal nekaj sebičnosti in akcijo zaključil sam ter tako dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni.

Real Madrid je tako skočil na vrh La lige.