Športni direktor Lyona: Depay je dogovorjen z Barco

La liga 5. Okt 202010:21 > 10:28
Franck Fife/Pool via Getty Images

Športni direktor Lyona, legendarni Brazilec Juninho Pernambucano je razkril, da je Memphis Depay na izhodnih vratih francoskega kluba.

Franck Fife/Pool via REUTERS
Sportklub Slovenija

Memphis ima z nami veljavno pogodbo le še za eno leto. Sodelovanja ni želel podaljšati. Kolikor vem, je dogovorjen z Barcelono. Po vsej verjetnosti bo zapustil Lyon, a dokler ne podpiše pogodbe, je še vedno naš nogometaš. Če bo slučajno ostal, bo za nas zelo pomemben igralec v aktualni sezoni,” je dejal športni direktor Lyona Juninho.

Ronald Koeman je upravi katalonskega kluba sporočil, da si zelo želi videti Depaya v svoji ekipi. Rojaka sta sodelovala tudi v nizozemski reprezentanci, ko je bil Koeman selektor.

Do prestopa bi že zdavnaj prišlo, če Barcelona ne bi imela težav s finančnim fair playom. Katalonci vendarle upajo, da bodo prodali 2 igralca in tako rešili finančni problem. Londonski Fulham je poslal ponudbo za Todiboja, za Dembeleja pa se zanima Manchester United.

Lyon sicer za Depaya leto pred iztekom njegove pogodba zahteva 30 milijonov evrov.