Modrić: Ne vem, če me Real še potrebuje

La liga 6. Okt 202011:10 > 11:33
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Vezist Luka Modrić je v intervjuju za Marco razkril, da gredo vse zasluge za njegov prihod k Realu nekdanjemu strategu kraljevega kluba, Josejou Mourinhu.

Mourinho je odigral ključno vlogo pri prestopu v Madrid. Žal mi je, da sva sodelovala samo eno leto, saj je odličen trener. Njegovi uspehi razkrijejo vse. Vedno mu bom hvaležen. Je težek karakter, včasih krut in trd, a do mene je bil vedno iskren. To imam rad. Ancelotti je spektakularen trener, kot oseba pa je še boljši. Z njim smo imeli dve zelo uspešni leti, osvojili smo ligo prvakov in pokal ter igral zares lep nogomet. Dobro se razumeva in še zdaj se pogosto slišiva. Tudi Benitez je zelo dober trener, a v Realu ni imel sreče. Nogomet je velikokrat nepošten in vsi super trenerji ne uspejo v vsaki ekipi. Z njim nisem imel problemov. Zidane je prav tako vrhunski. Kar smo naredili z njim, je neponovljivo. Ne verjamem, da lahko to kdo ponovi. Ljudje ga sicer kot trenerja še vedno ne cenijo. Vedno se pojavljajo sumi, čeprav gre za enega izmed najboljših trenerjev. Nič nimam proti konstruktivnim kritikam, a to kar govorijo o njemu so nesmisli. Zares je odličen, ima idejo in vizijo, njegova nogometna filozotfija pa ustreza našim igralcem. Prepričan sem, da bo v Realu še mnogo let in da bo na koncu tak kot Ferguson in Wenger v Angliji,” je povedal Modrić.

Hrvaški reprezentant je predstavil biografijo, v kateri je razkril nekaj do danes nepoznanih podrobnosti iz zanimive kariere in privatnega življenja.

Vedno sem razmišljal o izdaji knjige, to mi je bila dolgoletna želja. Želel sem se odpreti in razgovoriti o privatnem življenju. Zelo sem vesel izida knjige, upam, da bo ljudem všeč. Sem sramežljiv, zato je to redka priložnost, da sem se odprl. Intervjujev sicer ne maram. Želel sem predstaviti svojo zgodbo o začetkih, karieri in privatnem življenju… Zelo sem zadovoljen z rezultatom,” je dodal Modrić in se nato spomnil začetkov:

Vedno sem bil dober, čeprav sem bil vselej med najmanjšimi. Vedno sem se moral boriti za svoje mesto, starejši pa so me vedno izbirali v svoje ekipe. Talent je bil odločilen.

Lanski dobitnik zlate žoge bi rad še vrsto let igral za Real, a se zaveda, da to ni odvisno samo od njega.

Seveda bi rad ostal v Madridu, a to ni samo v moji domeni, več je odvisno od kluba. Počutim se dobro in mislim, da lahko še dolgo igram dober nogomet. Rad bi ostal, a vprašanje je, če me trener in klub potrebujeta. Nobenemu ne želim povzročati težav. Z vsemi imam super odnos in prepričan sem, da se bomo vse dogovorili, tudi če grem drugam. Madrid je moj dom, tukaj sem že devet let, zelo sem srečen. Kdo ve, kaj se bo zgodilo. Nisem še govoril s predsednikom, hkrati pa ne maram govoric.