Modrić: Kariero bi rad končal v Realu

La liga 7. Okt 20209:13 > 9:15
Luka Modrić
Angel Martinez/Getty Images

Luka Modrić je v oddaji El Partidazo de Cope razkril, da si zelo želi, da bi svojo kariero končal v dresu madridskega Reala. Hrvat naj bi bil tudi zelo blizu temu, da z Realom podpiše novo pogodbo.

Sportklub Slovenija

Luka Modrić je že pravi nogometni veteran. Pri 35 letih sicer še vedno igra na najvišjem nivoju, vselej pa zatrjuje, da nima namena, da bi se v bližnji prihodnosti preselil v katero izmed eksotičnih lig. Ob tem prav tako ne razmišlja o slovesu od reprezentance.

Navkljub 35 letom se dobro počutim. Čutim, da sem močen in da lahko ta nivo držim še nekaj let. Kar se tiče Hrvaške, želel sem videti soigralce, že leto dni nisem bil z njimi. O stvareh ne odločam jaz pač pa trener. Sem najstarejši igralec, poskusil bom pomagati trenerju,” razkriva Modrić, ki je pokomentiral tudi trenerje, s katerimi je sodeloval pri Realu.

Povezano

Mourinho je bil glavni razlog za mojo selitev v Real. Škoda, da sva sodelovala samo leto dni. Gre za velikega trenerja, kar je večkrat dokazal. Vedno mu bom hvaležen. Z njim je težko, a je vedno iskren. Ancelotti je spektakularen trener, kot oseba pa je še boljši. Z njim smo imeli dve zelo uspešni leti, osvojili smo ligo prvakov in pokal ter igral zares lep nogomet. Dobro se razumeva in še zdaj se pogosto slišiva. Tudi Benitez je zelo dober trener, a v Realu ni imel sreče. Nogomet je velikokrat nepošten in vsi super trenerji ne uspejo v vsaki ekipi. Z njim nisem imel problemov. Zidane je prav tako vrhunski. Kar smo naredili z njim, je neponovljivo. Marsikdo ga diskreditira, a gre za enega izmed najboljših na svetu,” je povedal Modrić.

Luka se je razgovoril še o Realu in o možnostih, da bi za kraljevi klub igral še vrsto let. Pogodba z Realom mu sicer poteče po koncu te sezone, obe strani pa že razmišljata o podaljšanju.

Seveda si želim ostati pri Realu, a to ni odvisno samo od mene. Dobro se počutim in mislim, da lahko še naprej igram dober nogomet. Svojo kariero bi rad končal v Madridu in če je mogoče, bi sklubom podaljšal pogodbo. Nobenemu ne želim povzročati težav. Z vsemi imam super odnos in prepričan sem, da se bomo vse dogovorili, tudi če grem drugam. Madrid je moj dom, tukaj sem že devet let, zelo sem srečen. Kdo ve, kaj se bo zgodilo. Nisem še govoril s predsednikom, hkrati pa ne maram govoric.”