Vojna med igralci in upravo Barce se nadaljuje

La liga 23. Okt 20209:47 > 9:51
David Ramos/Getty Images

Kapetan Barcelone Lionel Messi je skupaj z Gerardom Piquejem, Sergiom Busquetsom in Sergiom Robertom poslal pismo predsedniku kluba Josepu Marii Bartomeu. Igralci so prvemu človeku kluba sporočili, da je bila uprava med pogajanji o znižanju plač zelo neprilagodljiva.

Sportklub Slovenija

Povezano

Ne bomo sprejeli, da Barcelona krši naše pravice,” se glasi sporočilo Lionela Messija in ostalih, ki so dodali, da so vznemirjeni in razočarani nad načinom, kako se je vodstvo kluba obnašalo med krizo.

Dodali so, da je njihov osnovni cilj dosežen sporazum z vsemi igralci pod enakimi pogoji, ne da pogovori potekajo posamezno in se posledično dosegajo različni dogovori okoli plače.

Igralci so upravi kluba pisali že pred kratkim, ko so jo obvestili, da se ne strinjajo s predlogom o začasnem znižanju plače. Razlog znižanj plač igralcem je bila rešitev delovnih mest ostalih zaposlenih v klubu, ki je med najbolj prizadetimi zaradi korona krize v športnem svetu.

Čeprav so bili med podpisniki Messi, Busquets, Roberto in Pique, se vsi igralci niso strinjali z napisanim v pismu. Marc-Andre ter Stegen, Clement Lenglet, Frenkie de Jong, Miralem Pjanić in Sergino Dest niso podpisali pisma. Če sta zadnja dva v klub prišla pred kratkim in sta takoj dobila pogodbi prilagojeni korona krizi, so španski mediji odločitev Ter Stegna, Lengleta in De Jonga opisali kot njihovo obračanje hrbta soigralcem.

Barcelono v soboto ob 16:00 z neposrednim prenosom na SK 1 čaka prvi letošnji El Clasico proti Realu.

Sportklub Slovenija