Messi: Obračuni s Cristianom so nekaj posebnega

La liga 23. Okt 202010:15 > 10:19
Philipp Schmidli/Getty Images

Lionela Messija in Barcelono v prihodnjih dneh čakati dve zahtevni preizkušnji. Najprej v soboto prvi letošnji prvenstveni El Clasico, sredi naslednjega tedna pa še obračun z Juventusom v 2. krogu Lige prvakov.

Sportklub Slovenija

Povezano

Ljubitelji nogometa so dolgo pričakovali nov dvoboj Lionela Messija in Cristiana Ronalda iz oči v oči, a do njega najverjetneje ne bo prišlo, saj je bil Portugalec znova pozitiven na koronavirus.

Messi se je v pogovoru za DAZN spomnil obračunov z Ronaldom v času, ko je slednji še nosil dres madridskega Reala. “Dvoboji s Cristianom Ronaldom so bili nekaj posebnega, to ostane za vedno. Trajalo je veliko let, na tem nivoju pa ni lahko igrati dolgo. Naše ekipe so prav tako bile zelo zahtevne, govorimo o Realu in Barceloni, dveh najmočnejših klubih na svetu. Naši obračuni, ko smo bili enako močni, bodo dolgo ostali v spominu. Dvoboj med Cristianom Ronaldom in menoj je bil pomemben tudi na osebni ravni in mislim, da so ljudje uživali v tem. Navijači Reala, Barcelone, na splošno nogometni navijači so gledali velike tekme. Nadejam se, da bo tudi naslednji derbi enako čustven,” je dejal Argentinec.

Messi se je veselil novega obračuna z Ronaldom, do katerega, očitno, ne bo prišlo. “Ko je Cristiano igral za Real, so bile tekme nekaj posebnega, z njim na igrišču je vse imelo poseben značaj. Sedaj je to preteklosti, veselimo se novih izzivov. V sredo bi se morala znova videti, nadejam se, da bo Cristiano tam in bo hitro okreval od koronavirusa,” je Messi velikemu rivalu zaželel čim hitrejše okrevanje in povratek na zelenico.

Sportklub Slovenija